Piyasa Çöküşünde Türkler En Çok O 10 Altcoin’i Araştırıyor!

Bitcoin ve altcoin piyasası son zamanlarda oldukça hareketli. Akşam saatlerinde, İsrail ile İran arasındaki gerginliğin bir sonucu olarak, Bitcoin fiyatı ve onu takriben birçok altcoin’in fiyatı büyük gerileme yaşadı. Ancak bu sırada, CoinGecko verilerine göre, 6 – 12 Nisan tarihleri arasında Türkiye’deki kullanıcılar, HashAI, AlphaKEK.AI, Monkey, Lynex, Octavia, Mochi, CZOLANA, RaidSharksBot, WXT Token ve DIGIVERSE gibi projelere yoğun ilgi gösterdi.   Bu yazıda, bu projeleri inceleyeceğiz.

Piyasa çöküşünde o altcoin projeleri ilgi çekti

CoinGecko’nun Kriptokoin.com ile paylaştığı verilerine göre, 6 – 12 Nisan tarihleri arasında Türkiye’deki kripto para kullanıcıları, HashAI, AlphaKEK.AI, Monkey, Lynex, Octavia, Mochi, CZOLANA, RaidSharksBot, WXT Token ve DIGIVERSE gibi projelere yoğun ilgi gösterdi. Bu durum, son haftalarda Türk yatırımcıların yeni ve potansiyeli yüksek kripto paralara yönelmeye başladığını gösteriyor.

  HashAI ve AlphaKEK.AI gibi yapay zeka odaklı projelerin bu listede yer alması, yapay zekanın kripto para dünyasında giderek daha önemli bir rol oynadığını gösteriyor. Projenin kendi web sitesine göre HashAI merkezi olmayan finans (DeFi) ve blockchain teknolojisi hakkındaki düşüncelerimizde devrim yaratmayı amaçlayan bir proje. Ayrıca iddialara göre “Proje, yenilikçi yaklaşımı ve arkasındaki güçlü ekip nedeniyle kripto topluluğunda büyük ilgi gördü”. AlphaKEK ise Web3 araçlarını ve uygulamalarını yeni nesil, tarafsız bir yapay zeka altyapısıyla güçlendiren bir yapay zeka laboratuvarıdır.

Diğer yandan Monkey ve Lynex gibi oyun içi kripto paralar ise metaverse ve GameFi’ye olan ilginin devam ettiğini kanıtlıyor.  Yapay zeka asistanı Octavia ve Mochi gibi nispeten yeni projelerin listede yer alması ise yatırımcıların yeni fırsatlar aradığını gösteriyor.   Mochi, bir DeFi platformunun yerel tokenidir. Bu projelerin ilgi görmesi, yatırımcıların kripto para alanındaki yeniliklere açık olduğunu gösteriyor.

Solana meme coinleri hala gündemde

CZOLANA ve RaidSharksBot gibi projelere de ilgi yüksek. CZOLANA, Solana tabanlı bir meme coin’dir. Bu meme coinin, Binance kurucusu ve eski CEO’su Changpeng Zhao ve Solana’dan esinlenerek yaratıldığı belirtilmekte. RaidSharksBot ise Twitter baskınlarını oyunlaştırarak topluluğunuzun tweet’leri doğrudan Telegram’dan beğenmesine, retweet etmesine ve yorum yapmasına olanak tanıyarak katılımı ve etkileşimi artırır. $SHARX token sahipleri, ellerinde bulundurdukları token miktarıyla orantılı oy hakkına sahip.

 WXT Token ve DIGIVERSE gibi platform tokenleri ise bu platformların popülaritesinin bir göstergesi olarak yorumlanabilir.  Sonuç olarak son haftalarda Türkiye’deki kripto para yatırımcılarının çeşitli ve yenilikçi projelere ilgi gösterdiği görülüyor. Bu da Türk kripto para piyasasının canlı ve dinamik olduğunu gösteriyor. Ancak kripto para piyasası oldukça değişken olabileceğinden, yatırım yapmadan önce detaylı araştırma yapmak ve riskleri göze almak önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir