Gençlerin Her Adımında Akbank Yanlarında

İnsanı odağına alan bir sürdürülebilirlik yaklaşımını benimseyen Akbank, gençlerin geleceğin yetkinliklerine hazırlanmaları, potansiyellerini keşfetmeleri ve hayallerini gerçekleştirmeleri için pek çok projeyi hayata geçiriyor. Akbank, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı, gençlere olan inancını ve gelişim yolculuklarında onlara eşlik etme konusundaki kararlığını bir kez daha vurgulayarak kutluyor.

Gençler için Öğrenme ve Gelişim Topluluğu: Akbank Gençlik Akademisi

Akbank, Akbank Gençlik Akademisi çatısı altında yürüttüğü eğitim ve etkinliklerle üniversite öğrencilerinin yeni nesil yetkinlikler kazanmalarını destekliyor. Akbank Gençlik Akademisi, son 3 yılda Türkiye’deki 208 üniversitenin tamamından 145 bini aşkın gence eğitim, mentorluk ve deneyim fırsatları sundu. Katılımcıların %50’den fazlasını kadın öğrenciler oluşturdu. 

Microfon iş birliği ile Yetkinliklere Giriş 101 eğitimlerine devam eden Akbank Gençlik Akademisi,  farklı paydaşlarla birlikte teknoloji, analitik, tasarım, finans, inovasyon ve girişimcilik gibi çeşitli alanlarda yapılandırılmış Yetkinlik Gelişim Programlarını da hayata geçiriyor. Akademi, bunlarla birlikte özellikle genç kadınların teknolojide temsiliyetlerini artırmak üzere yazılım, veri bilimi gibi teknoloji odaklı programları da düzenliyor.

Yenilikçi fikir liderlerini destekleyen Akbank Düşünce Kulübü Programı da 15. yılında çalışmalarına devam ediyor. Her yıl programa dahil olan 10 genç, o yılın teması üzerinde projeler üretirken; kazanan projenin sahibi, Harvard Yaz Okulu’nda eğitim görüyor. Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Akbank Kampüste yarışmasında da üniversite kulüplerine üye olan gençler Sürdürülebilirlik & Sosyal Etki, İnovasyon & Girişimcilik ve Dijital & Teknoloji alanlarından biri için proje üretiyor. Eğitim ve finansman desteği ile ilk üçe girmeyi başaran kulüpler ödüllendiriliyor.

Akbank Güzel Yarınlar Hareketi, Depremzede Gençlerle Umut Dolu Yarınların Temellerini Atmaya Devam Ediyor

Akbank’ın Toplum Gönüllüleri Vakfı iş birliğiyle deprem bölgesindeki gençlerin geleceğe hazırlamaları için başlattığı Akbank Güzel Yarınlar Hareketi, gençlerin geleceğini şekillendirmek ve onlara rehberlik etmek için geniş bir yelpazede eğitimler sunuyor. Akbank Gençlik Akademisi, inovasyondan girişimciliğe, siber güvenlikten yapay zekaya kadar gençlerin ilgisini çekecek konuları içeren atölye ve eğitim programları düzenlerken Akbank Sanat’ın interaktif atölyelerinde gençlerin yaratıcılıklarını geliştirmeleri sağlanıyor. Akbank Güzel Yarınlar Hareketi ile bugüne kadar yaklaşık altı bin gence ulaşıldı. Gaziantep ve Malatya ile devam edecek olan proje ile on bin gence ulaşılması hedefleniyor.

Gençlere Yönelik Hazırlanan Değil Gençlerle Birlikte Tasarlanan Program: Akbank Fellowship Programı

Akbank’ın gençlerle birlikte daha iyi bir dünya ve iş ekosistemini tasarlamak amacıyla bir öğrenme topluluğu olarak hayata geçirdiği Akbank Fellowship Programı’nın 3. dönemi, 21.000’i aşan başvurunun ardından 20 genç ile birlikte devam ediyor.

Öğrenmenin ve dönüşümün nesiller arası iletişim ve aktarımlar ile mümkün olabileceği yaklaşımıyla hayata geçirilen tersine mentörlük modülünde gençler, Akbanklı liderlerin mentörü oluyor ve “yapıcı uyumsuzluk”, “sosyal etki”, “iş yerinde mizah”, “yeni nesil liderlik” ve “çalışma hayatı” gibi çok farklı konularda birbirinden öğreniyor. Gençler ve Akbanklı liderler gerçekleştirdikleri birebir görüşmeler eşliğinde ağlar kurarken, geleceğin iş yaşamını bugünden birlikte şekillendiriyor.

Gençler “Şehrin İyi Hali” ile iyilik için harekete geçiyor

“Sürdürülebilirlik insan için, hepimiz için” vizyonuyla çalışmalarına devam eden Akbank, gençlerin gönüllü olarak toplumsal sorunlara çözüm üretmelerini ve bireysel gelişimlerini güçlendirmelerini sağlayan Şehrin İyi Hali projesi ile gençler ile STK’ları biraraya getirmeye devam ediyor. Şimdiye dek 22 bini aşkın üniversite öğrencisi Şehrin İyi Hali çatısı altında toplumsal fayda projelerine katkı sundu. Gönüllülük projeleri, gençlerin liderlik becerilerini ve sorumluluk duygularını geliştirirken, empati kurmalarına da destek oluyor.

Gençlerin yaratıcılıkları Akbank Sanat’la gelişiyor

2024 itibariyle 30. yılını geride bırakan Akbank Sanat, her yıl 700’ü aşkın etkinliğe imza atıyor ve başta genç sanatçılar olmak üzere farklı disiplinlerden sanatçıları destekliyor.

Gençlerin Girişimleri Akbank ile Büyüyor

Girişimcilik ekosisteminin güçlü bir destekçisi olan Akbank, gençlerin girişimlerini ve yaşama değer katan fikirlerini de destekliyor. Akbank’ın bu kapsamda hayata geçirdiği çalışmalar arasında Endeavour Türkiye iş birliğinde yürütülen start-up hızlandırma programı Boost The Future ve Case Campus, imece iş birliğinde gerçekleştirilen Akbank Hackathon yer alıyor.

Akbank, gençler için değer yaratmaya, gençlerin hayallerini gerçekleştirmeleri için onların yanında olmaya devam edecek.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir