6-7-8-9-10 Nisan’da Yakalandılar! İçişleri Bakanı Açıkladı

Bakan Yerlikaya, resmi X hesabından yaptığı açıklamada, 30 ilde “KALKAN-19” operasyonları düzenlendiğini, operasyonlarda 1177 düzensiz göçmenin yakalanarak sınır dışı işlemlerin başlatıldığını bildirdi.

Açıklamasında, düzensiz göçle mücadelenin bayram tatilinde de aralıksız sürdüğünü ifade eden Bakan Yerlikaya, yapılan operasyonlara ilişkin şu bilgileri verdi:

“Göçmen kaçakçılığı organizatörleri ve düzensiz göçmenlere yönelik, Mobil Göç Noktası araçlarıyla gerçekleştirilen “KALKAN-19” denetimlerinde 1177 düzensiz göçmen yakalandı. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığınıönlemek için ülkemizin her bölgesinde kararlılıkla sürdürdüğümüz operasyonlarımız aralıksız devam edecek. Ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan göçmen kaçakçılarına asla fırsat vermeyeceğiz.

Ramazan Bayramı tatilinin ilk beş gününde (6-7-8-9-10 Nisan 2024) valiliklerimiz ve Göç İdaresi Başkanlığımız koordinesinde polisimiz, jandarmamız ve sahil güvenliğimiz tarafından 103’ü İstanbul’da olmak üzere 162 Mobil Göç Noktası araçlarıyla 30 büyükşehrimizin tamamında gerçekleştirilen denetimlerde 22 bin 707 yabancının kimlik bilgilerine bakıldı. Bunlardan 1177’sinin düzensiz göçmen olduğu tespit edildi.

Yakalanan düzensiz göçmenler, İl Göç İdaresi Müdürlüklerine teslim edildi ve sınır dışı işlemleri derhal başlatıldı. Valiliklerimizi, Göç İdaresi Başkanlığımızı ve denetimleri gerçekleştiren polisimizi, jandarmamızı ve Sahil Güvenlik’imizi tebrik ediyorum. Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir